IMPRESSZUM

Biztonságtudományi Szemle / ISSN 2676-9042
Kiadó: Óbudai Egyetem
Felelős kiadó: az Óbudai Egyetem Rektora - Prof. Dr. Kovács Levente
Kiadó székhelye: 1034 Budapest, Bécsi út 96/B.

Szerkesztőség:
Óbudai Egyetem, Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar,
Biztonságtudományi Doktori Iskola. 1081 Budapest, Népszínház utca 8.
Szerkesztésért felelős személy, a szerkesztőbizottság tudományos titkára: Dr. Kollár Csaba PhD.

A Biztonságtudományi szemle Open Access folyóiratként szabadon hozzáférhető bárki számára.
A folyóirat kiadója az Óbudai Egyetem, a hosszú távú megőrzés és archiválás így az Egyetemi Könyvtár által működtetett intézményi repozitóriumban történik:

Óbudai Egyetem Digitális Archívum (ÓDA)

A szakmai lektorálás irányelvei és folyamata

A Biztonságtudományi Szemle lektorálási irányelvei a következők:

• A szerzők irányába érvényesíti a folyóirat az esélyegyenlőségi alapelvét.
  • A lektorálási folyamat anonim, így a lektorok nem ismerhetik meg a szerző nevét, elérhetőségét.
  • A lektorálás során az adott területet jól ismerő két, független lektor által lektorált és megjelentetésre alkalmasnak tartott tanulmányok jelenhetnek meg.
  • A folyóirat szerkesztősége és a lektorok is törekednek arra, hogy a megjelentetésre leadott kézirat az alapos lektori munka mellett is minél hamarabb megjelenjen.
  • A lektori vélemény szakmai tényeken alapul, objektív meglátásokat tartalmaz.
  • A lektorok a lektorálás során szerzett információkat, adatokat, tudást, véleményt csak a megjelentetés után a forrás megjelölésével használhatják fel saját munkáikban.
  • A szerzőnek joga van megismerni a lektori véleményt.
  • Plágium és korábbi tanulmánnyal történő legalább 33 %-os egyezőség esetén a folyóirat automatikusan elutasítja a közlést.